Featured Posts
Recent Posts

Taaperokerho pyörii taas kyläkoulumme liikuntasalissa

Lapsille järjestettävä taaperokerho pyörii taas kyläkoulumme liikuntasalissa aina keskiviikkoisin klo 17:00-18:00. Tilaisuuteen ei tarvitse erikseen ilmoittautua ja se on tarkoitettu kaikille alueen lapsille vanhempineen.

Taaperokerho on järjestetty kyläkoulumme liikuntasalissa jo useamman vuoden ajan ja on yksi esimerkki laajasta tarjonnasta mitä kyläkoululla voi touhuta.

Kyläkoululla ja alueellamme tapahtuu monipuolisesti:

Laskiaisriehasta kyliemme kevätsiivoukseen linnunpönttötalkoiden kera, lehmien laitumelle laskua, taaperotreffejä, lasten sählykerhoa, aikuisten pilatesta ja kahvakuulaa, pipolätkää, sanginsuun koulun puolesta puhumista, lossi loistaa ja joulujuhlaa. :)


SANGINSUUN

KYLÄKOULU

-Oulu-

  • Facebook Social Icon

Ota yhteyttä

Osoite

© Copyright 2020 Sanginsuun kotikoulutoimikunta.

Puh: 044-7039580

Email: sanginsuunkotikoulutoimikunta@gmail.com

Sanginsuuntie 56, 90650 Oulu